BEŞLER GIDA VE KİMYA  A.Ş.

Beşler Gıda ve Kimya A.Ş  1992 yılında Gaziantep'te Beşler Grup firmalarının ürünleri olan buğday unu,makarna ve her türlü bakliyat ürünlerinin pazarlama ve ihracatını gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur.

Firmamız Temmuz 2004'te NİZİP/GAZİANTEP'te  1995 yılında kurulan ve ülkemiz ekonomisine yıllarca büyük katkıda bulunan Ülfet Gıda,Yağ ve Sabun tesislerini sarın alarak ürün çeşitliliğini daha da zenginleştirilmiştir.Ülfet Tesislerini ;zeytinyağı,  rafine zeytinyağı , ayçiçek yağı,mısır yağı ,kanola yağı,pamuk yağı,siyah salamura zeytin,üzüm suyu,sabun ve deterjan üretmini gerçeklştirecek kapasiteye sahiptir.

Ülfet tesislerinde en son teknolojiye göre yürütülen yenileme çalışmalarının ardından,günlük 40 ton olan ham yağ rafine kapasitesi 320 tona çıkarılmıştır.

İtalya'nın  satın alınan ekstraksiyon hattı ile zeytinyağı üretim kapasitesi %100 arttırılmıştır.Şu anda,zeytinyağı üretim kapasitesi ,zeytin sezonunda günlük 70 tondur.Zeytinden yağ  ekstraksiyon çıkarmada kullanılan metod,özel soğuk damıtma sistemi olarak bilinen Sineleo Metodu'dur.

Tesislerimizin Türkiye'de hem yağlık hem de  sofralık zeytiniyle önemli ve haklı bir yer edinmiş Nizip ilçesinde bulunmasından dolayı, bunun sağladığı avantajla hammadde sıkıntısı çekmeyen firmamız, 400 ton zeytin  salamura  etme kapasitesine sahiptir.

Yıllardır Türkiye çapında bu konuda kalite simgesi haline gelen Nizip el yapımı sabunlarının üretimini tesislerimizde gerçekleştiemeye devam etmekteyiz.Geleneksel yöntemlerle tamamen el yapımı şeklinde üretilen sabunlarımız hiçbir kimyasal madde içermemektedir.Sabun üretim kapasitemiz ise günlük 20 tondur.

Ham madde alımından paketlemeye kadar ürünlerin her aşamada ayrı ayrı testte tabi tutulması
suretiyle kaliteli ve sağlıklı üretimin gerçekleştirildiği  Beşler Gıda ve Kimya A.Ş  tesisleri,bölgenin en gelişmiş laboratuvarına  sahip olan Beşler Gıda ve Kimya A.Ş   yarım asrı aşan tecrübesiyle lezzetli ve sağlıklı ürünler sunmaktadır.